Kosovci Rock

Vladimír BĚSS Nevjelík

(později přezdívka od Vlasty Rédla LAĎA BĚSSS)

Maskot, roztleskávač a kytarista v jedné osobě. Člověk, který navenek vypadá, že je o týden mladší než černé uhlí, ale v podstatě je neškodný bláznivý rocker s nejmenším ptákem na světě. Jeho kytara "Katuška" jak ji říká, má s kytarou společný jenom název. Narodil se 16.dubna kolem roku 1959 v Ostravě Zábřehu, kde žil, vlastně přežíval do svých 17 let. Jeho život začal v 18 věku přestěhováním do Vizovic, kde si s rodiči postavili dům a taky zjištěním, že není holka a to malé se občas nafoukne a to ho dovedlo k rozhodnutí, že se stane rockerem. Hned po vojně začal rockovou kariéru. Ze začátku se spokojil se skupinou Premiér se kterou jezdil 2 roky, potom přeskočil do skupiny Apostrof na 3 roky, až ve skupině Intolerance prodloužil svou kariéru rockera na 5 let. Ale to mu nestačilo.

Ve svých 30 letech se přestěhoval do Slušovic, kde se seznámil se skupinou KOSOVCI a tady zjistil, že je to jeho splněný sen. Ano, dnes je to už dlouhých 17 let, co se skupinou jezdí a neustále posiluje svoji pozici nejen na Moravě, ale i v Čechách, dokonce ho pozdravují i z USA. A to v KOSOVCÍCH začínal jako předák bedňáků, potom hlavní osvětlovač ( do té doby než usnul a ukradli mu boďák) a dnes už sjezdil řadu podií jako kytarista ŠOUMEN s velkým Š. Je to vlastně takový maskot skupiny který se s každým zná a někdy se zná i stím koho vlastně nezná

Jeho idolem je Laďa Křížek nakonec ten kdo vydrží až na konec zábavy ví o čem mluvím. Nebo bar ve Slušovicích Flemingo, kde když Laďa nad ránem cestou domů( jeho oblíbená zkratka, je to cesta asi o 200 m delší) vstoupí, hned ho celá hospoda vítá slovy ”jaká byla zábava”a “ doufám, že budeš držet hubu”, které nezabírají a Laďa hned spustí na úvod jeho hrdelní Vzdálenou od Křížka, nebo jeho velmi oblíbenou skupinou je Kabát a Pepa Vojtek který mu občas volá jak je na Moravě. Většinou do té doby než mu někdo poručí pivo.

Další životní událost se stala 19.10.2006 kdy se Laďovi a Katce ve Zlínské porodnici narodila dcera Kristýna váží 3.9 kg a měří 51 cm.

Něco málo k porodu:

Zavolal jsem Katce do porodnice jak je a ona řekla, že je všechno v pořádku akorát neví co je s Laďou, že první den volal, druhý den už jen psal SMS a třetí den ani nebere telefony.

Kromě hudby má rád sport. Je vášnivým fanouškem fotbalu a Baníku Ostrava, v hokeji Vítkovic. Jeho oblíbeným sportovcem je Milan Baroš o kterém tvrdí že se stejně naučil nějaké triky od něj. Dokonce je tak veliký fanda, že jej uprostřed zápasu museli vyvádět pořadatelé, protože chtěl fandit uprostřed hřiště.

Pár Laďových sloganů:

1. Tata mi vždycky říkával nenech si srat na hlavu.
2. Já su Baníkovec ( baník pičo, baník pičo)
3. Cojéééééééé, co je ty šuline.
4. Jsem milionář! (Laďovi se podařilo vyhrát z Orionem 165.000 Kč a tak se zněj stal Milionář)

Používané vybavení:

Krásný sametový hlas – zpívá na Shure Beta 58A kytara Katuška - úprava Roman Gerža jinak asi James Alan Hetfield - Metallica bezdrátové připojení na aparaturu ( nekteří zvukaři s tím mají problémy)

Doplňky:

Vlasová kosmetika - Thermal Vlasová přikrývka – maska čerta (píseň V pekle sudy válej), další masky neidentifikovatelného původu a pořadí v produkci, kolikrát ani nevíme jestli už si masku zdělal nebo ne!! Speciální hřeben ( kterým se češe jen Laďa) Plášť s označením Laďa Běsss & KOSOVCI ( vytahuje pouze na velké akce) Společnou ladičku ( ladění vždy před třetí sadou písní) Telefon s vyzváněním „baníčku my jsme s tebou“ a fotografií Pepy Vojtka

Aktuální akce

©2011 www.inforeklama.cz